PVH-25V100MF60E-R2
Mfr.Part #
PVH-25V100MF60E-R2
Manufacturer
Elna America
Package/Case
Datasheet
PVH-25V100MF60E-R2
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD
Stock
843
Manufacturer :
Elna America
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Features :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
25 V